KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15816315
*
nr 1581 6315
Felix Hatz
(1904-1999), Sverige
Oljemålning, Blommande träd. Signerad. Olja på duk, 55x65 cm, yttermått inklusive ram: 78x89 cm
Felix Hatz, svensk bildkonstnär född 1904, död 1999.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 november 2023
kl 18:23:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/11 21:48:07
1
1.000 kr
27/11 11:32:16
2
Vinnande bud
27/11 18:18:54
1
1.200 kr
27/11 18:18:54
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommande träd felix hatz olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36
-
1021 Oljemålning
Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:24
-
7432 Oljemålning
Gösta Bohm (1890-1981), Sverige. Signerad, skog. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:10
*
Felix Hatz
Felix Hatz, svensk bildkonstnär född 1904, död 1999.
Läs om budbetjänten
nr 1581 6315
Felix Hatz
(1904-1999), Sverige
Oljemålning, Blommande träd. Signerad. Olja på duk, 55x65 cm, yttermått inklusive ram: 78x89 cm
Felix Hatz, svensk bildkonstnär född 1904, död 1999.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/11 21:48:07 | 1 | 1.000 kr |
27/11 11:32:16 | 2 | Vinnande bud |
27/11 18:18:54 | 1 | 1.200 kr |
27/11 18:18:54 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommande träd felix hatz olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36 -
1021 Oljemålning
Gerard Pieter Adolfs (1897-1968), Nederländerna. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:24 -
7432 Oljemålning
Gösta Bohm (1890-1981), Sverige. Signerad, skog. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:10